Szkoła w Budach Głogowskich

Budy Głogowskie to dawna wieś puszczańska, która powstała na karczunku leśnym na przełomie XVI i XVII wieku. Niegdyś była własnością królewską i należała do "starostwa bratkowickiego".

Widok na pola i las w Hucisku

Hucisko znajduje się w odległości 12 km od Głogowa. Jest to stara puszczańska osada przemysłowa, która powstała w XVII wieku przy hucie szkła. Do dziś są jeszcze pozostałości tradycyjnego budownictwa lasowiackiego.

Staw w Lipiu

Lipie powstało w wieku XVII i jako wieś królewska wchodziła w skład tzw. starostwa bratkowickiego. W okolicy Lipia zalegają złoża piasków i żwirów, które naniesione zostały przez lodowiec i wody Prawisły.

Osiedle Centrum

Osiedle Centrum to najstarsza, historyczna dzielnica Głogowa Małopolskiego. Składa się z obszernego rynku i otaczających go ulic. To tutaj znajdują się najważniejsze zabytki miasta, takie jak XVIII-wieczny ratusz, dawny szpital dla ubogich, kolumny z figurami Matki Bożej i św. Floriana ufundowane jeszcze przez książąt Lubomirskich, dawnych właścicieli Głogowa Małopolskiego.

Osiedle Niwa

Osiedle Niwa jest dowodem dynamicznego rozwoju Głogowa Małopolskiego w przeciągu ostatnich dwudziestu lat. Jeszcze w latach 80. XX w. w związku z dużym zapotrzebowaniem na tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową rozpoczął się proces wykupowania terenów rolniczych położonych na południe od miasta.

Przystanek PKP w Rogoźnicy

Od 1 stycznia 2020 roku Rogoźnica jest osiedlem Głogowa Małopolskiego. Okolice osiedla są bardzo malownicze. W miejscu, gdzie położone jest osiedle Rogoźnica kiedyś znajdowały się rozległe  bagna, trzęsawiska i mokradła, które porośnięte były lasami.

Kościół w Stykowie

Od 1 stycznia 2021 roku Styków jest osiedlem Głogowa Małopolskiego. Styków położony jest w odległości około 3 km od centrum Głogowa pośród pozostałości Puszczy Sandomierskiej.

Dom Ludowy w Woli Cichej

Wola Cicha od 1 stycznia 2020 roku to osiedle Głogowa Małopolskiego, położone równolegle do drogi krajowej nr 9. Swoją nazwę zawdzięcza mieszkańcom, wśród których nie było nigdy waśni.

Bryczka w LKJ Zabajka

Od 1 stycznia 2020 roku Zabajka jest osiedlem Głogowa Małopolskiego. To historyczny proces, skutek wielu stuleci wspólnego trwania obu miejscowości – Głogowa Małopolskiego i Zabajki.

Kościół w Pogwizdowiu Starym

Pogwizdów Stary położony jest na krańcu rozległych kompleksów leśnych. Od niedawna wioska posiada skromny, ale własny kościółek. Ma on współczesny kształt, zatem z lekkością wtopił się w architekturę osady.

Budynek w Przewrotnym

Przewrotne znajduje się w odległości 6 km na północ od Głogowa Małopolskiego. Pierwotna nazwa tej osady brzmiała Przewrotna. Jest to stara wieś lasowiacka, która powstała prawdopodobnie już w XV wieku.

Staw w Rudnej Małej

Rudna Mała i jej losy są nader ciekawe, albowiem w roku 1802 kupił ją, wraz z innymi dobrami klucza głogowskiego, Filip von Sveerts-Spork, dowódca szwadronu kawalerii stacjonującego w Głogowie.

Szkoła w Wysokiej Głogowskiej

Wysoka Głogowska położona jest w odległości 5 km na wschód od Głogowa Małopolskiego. Wieś rozciągnęła się wzdłuż płytkiej doliny potoku Suwarka.