ODNOWA GŁOGOWSKIEJ STARÓWKI

„Odnowa Głogowskiej Starówki” to kolejny ważny program inwestycyjny dla mieszkańców. Zakłada on odnowienie dróg i ulic w starej – często zabytkowej – części Głogowa Małopolskiego. W ramach programu odnowione zostaną chodniki i nawierzchnie asfaltowe jezdni przy następujących 19-tu ulicach: Rzeszowskiej, Sikorskiego, Jana Pawła II, Larymowicza, 11-go Listopada, Spytka Ligęzy, Kościelnej, Krzysztofa Głowy, Joselewicza, Topolowej, Targowej, Wąskiej, Witosa, Piekarskiej, Żeromskiego, Kochanowskiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Bolesława Prusa, Ogrodowej. Oprócz odnowy chodników i jezdni asfaltowych odnowione lub utworzone zostaną miejsca do wypoczynku i tereny zielone. Ważnym elementem programu będzie odnowienie 4 miejskich skwerów, urządzenie bezpiecznych wejść do lasu oraz budowa nowego placu zabaw. Program realizowany będzie w latach 2024-2027, a jego koszt wyniesie 12 milionów złotych.

- W naszym mieście znajduje się wiele starych ulic wybudowanych jeszcze w latach 70 i 80. One wymagają pilnej naprawy i remontu, dlatego przystępujemy do bardzo ambitnego planu ich odbudowy. Zadanie to chcemy wykonać w ramach środków własnych i zewnętrznych - krajowych oraz unijnych. Pierwsze prace już się rozpoczęły – trwa przebudowa ulicy Rzeszowskiej i Sikorskiego, przetarg na odbudowę kolejnych ulic został już ogłoszony – ul. Larymowicza i Jana Pawła II – powiedział Paweł Baj, burmistrz Głogowa Małopolskiego.