Miasto i Gmina Głogów Młp. prowadzi ożywioną działalność kulturalną. Na jej terenie znajdują się następujące placówki kulturalne:
- Miejsko Gminny Dom Kultury w Głogowie Młp.
- Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Głogowie Młp.
W sobotę 24 marca br. o godzinie 18:00 hitowy pojedynek III ligi siatkówki mężczyzn, w którym „Głogovia” w ostatniej kolejce podejmuje trzeciego w tabeli Spartakusa Adamówka. Serdecznie zapraszamy pasjonatów tej dyscypliny sportowej! Emocje gwarantowane. „Głogovia” walczy o "czwórkę" i udział w finale ligi. W trakcie spotkania dla kibiców rozlosowane zostaną upominki i gadżety klubowe. Mecz w szkolnej hali sportowej ZSO.
Uczniowski Klub Sportowy „Żagielek”
Rok założenia: 1999
Adres: Lipie 36 D, 36-060 Głogów Małopolski
www.ukszagielek.pl
ul. Parkowa 15
36-060 Głogów Małopolski
tel. +48177176078
plywalnia.glogow-mlp.pl
Wola Cicha
36-060 Głogów Małopolski
tel. +48696117543
www.bajdur.pl
Bór Głogowski - to najlepiej zachowany i położony w niewielkiej odległości od Rzeszowa fragment dawnej Puszczy Sandomierskiej. Należy on do Nadleśnictwa w Głogowie. Określa się go również nazwą Lasy Głogowskie, a dalej są to Lasy Sokołowskie.
Na terenie gminy Głogów Małopolski wyznaczono 3 szlaki turystyczne:
Szlak żółty - "Dookoła Rzeszowa", o ogólnym przebiegu: Tyczyn - Matysówka - św. Roch - Słocina Górna - Wilkowyja - Załęże - Nowa Wieś k. Jasionki - Stobierna - Wysoka Głogowska - Głogów Małopolski - Budy Głogowskie - Bratkowice - Dąbrowa - Błędowa Zgłobieńska - Zgłobień - Niechobrz Górny - Mogielnica - Lutoryż - Działy Babickie - Wisłoczanka - Zarzecze - Siedliska - Przylasek Pondziwojski - Hermanowa - Tyczyn (120 km).
Na terenie gminy Głogów Małopolski wyznaczono 5 tras rowerowych:
1. Trasa rowerowa:
Głogów Małopolski – Wysoka Głogowska 5,5 km.
2. Trasa rowerowa:
Głogów Małopolski – Budy Głogowskie 9 km.
3. Trasa rowerowa:
Głogów Małopolski – Kamień 50 km (na terenie gminy Głogów Małopolski 17 km).
4. Trasa rowerowa: Głogów Małopolski – Pogwizdów Stary 15 km.
W centrum obszernego rynku znajduje się murowany ratusz z charakterystyczną wieżą, zbudowany przez Lubomirskich około połowy XVIII w. Ratusz wzniesiono w miejscu poprzedniej XVII-wiecznej drewnianej budowli. W latach 1822 i 1929 był przebudowany. Na rynku są usytuowane również zabytkowe figury Matki Boskiej i św. Floriana z XVIII w., głaz z 1933 r. ufundowany królowi Janowi III Sobieskiemu oraz pomnik Walk i Męczeństwa z 1966 r.