Jak uchronić się przed włamaniem
W związku z pojawiającymi się włamaniami do mieszkań w sąsiednich gminach Policja  apeluje do  mieszkańców gminy Głogów Młp. o zachowanie czujności i zwracanie uwagi na to, w jakim stanie pozostawiamy nasz dobytek oraz na podejrzane samochody i zachowania osób. Pamiętajmy, że  ważną rolę w zabezpieczaniu swojego mieszkania odgrywają tzw. „bezpieczne postawy”. To przede wszystkim one, poza zabezpieczeniami technicznymi, utrudniają przyszłym włamywaczom typowania mieszkania do włamania.
 
PAMIĘTAJ!
1. Jeśli posiadasz domofon zawsze zamykaj za sobą przy nim drzwi. Nie jest to co prawda urządzenie doskonałe, ale dla złodzieja to pierwsza przeszkoda do pokonania, a w blokach pierwsza ochrona piwnic.
2. Po zmroku zasłaniaj okna, nawet gdy mieszkasz na wyższych piętrach. Włamanie z reguły poprzedza obserwacja mieszkania z zewnątrz. Odsłonięte okna pozwalają poznać jego rozkład i ustalić miejsca, w których znajdują się wartościowe przedmioty.
3. Nigdy nie zostawiaj kluczy w „umówionym” miejscu. Ich znalezienie nie sprawi złodziejowi żadnej trudności.
4. Nie wkładaj do drzwi kartek informacyjnych, gdzie jesteś i o której wrócisz. Przyjaciółka może nie przyjść, a złodziej wie ile ma czasu na włamanie.
5. Gdy musisz na chwilę wyjść, zostaw w kuchni włączone radio – stwarza pozory, że mieszkanie „żyje” i może zmylić złodzieja.
6. Gdy wyjeżdżasz na dłużej zostaw znajomym kluczyk skrzynki pocztowej. Zalegająca korespondencja sygnalizuje, że w mieszkaniu nikogo nie ma. Poproś też sąsiadów, aby zbierali ulotki spod drzwi.
7. Poproś koleżankę, by przychodziła do twojego mieszkania i otwierała okna. Ty przed wyjazdem koniecznie je zamknij. Niech koleżanka przychodzi wieczorem i zapala światła.
8. Do remontu mieszkania czy naprawy sprzętu zamawiaj osoby wyłącznie polecone przez przyjaciół.
9. Gdy zgubisz klucze, natychmiast zmień zamek.
10. Nie opowiadaj w osiedlowym sklepiku, że właśnie wyjeżdżasz na wakacje do Tunezji. O wiele bezpieczniej jest podzielić się  wrażeniami po powrocie.