Drukuj
Odsłony: 1196
StrongMan  „GŁOGOWSKI MOCARZ”

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody StrongMan „GŁOGOWSKI MOCARZ”, zorganizowane w naszej gminie podczas obchodów Dni Głogowa Małopolskiego.

Dziewięciu siłaczy zmagało się z ciężarami walcząc o Puchar Burmistrza Głogowa Małopolskiego Pawła Baja. Turniej odbył się na terenie OSiR Głogów Młp. i wzbudzał wiele emocji wśród licznie dopingujących kibiców. Zawodnicy – amatorzy zmagali się z następującymi konkurencjami: spacer farmera, waga płaczu, kłoda drwala, przeciaganie samochodu, przerzucanie opony o wadze 400 kg, dźwiganie ciężarów. Po 6 konkurencjach w klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zdobył Grzegorz Jurek, 24 letni mieszkaniec Stykowa zdobywając 55 punktów.  Na kolejnych miejscach uplasowali się:  Damian Kasprzyk – 48 pkt., Krystian Pytel – 46 – pkt.,  Rafał Adamski – 39 pkt.,  Bartosz Lis – 35 pkt.,  Robert Możdrzeń – 34 pkt., Rafał Ozimek – 33 pkt., Daniel Lampart – 31 pkt., Alan Bober – 20 pkt.

Zawody StrongMan „GŁOGOWSKI MOCARZ” zostały zorganizowane w sposób profesjonalny i  na wysokim poziomie technicznym, a nad poprawnością poszczególnych konkurencji czuwali sędziowie w składzie: sędzia główny - Damian Pawlik, sędziowie pomocniczy: Dariusz Piotrowski, Marcin Bajek, oraz Krystian Szfran.