III Dycha Głogowska
21 maja br. w biegowej rywalizacji na 10 km wzięło udział ponad 200 osób. Już trzeci rok z rzędu w naszej gminie zorganizowano imprezę sportową pn. „III Dycha Głogowska”, która cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem zarówno wśród amatorów jak i zawodowców. Start oraz biuro zawodów znajdowało się przy pływalni krytej „Wodnik”. Trasa biegu wiodła przez głogowski rynek i pobliski las, a na 5 kilometrze znajdował się punkt odżywiania oraz nawrót. W wydarzeniu wzięło udział także ponad 60 dzieci. W biegu przedszkolaka najmłodsi amatorzy tej dyscypliny sportowej ścigali się na dystansie 100 m. Wśród dodatkowych atrakcji organizatorzy zapewnili profesjonalną rozgrzewkę, relaksujące masaże oraz pamiątkowy medal, który każdy z biegaczy mógł wzbogacić o swoje imię, nazwisko i osiągnięty czas. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, wśród których znalazł się rower górski oraz drobny sprzęt AGD.
 
Biegi stają się w naszej gminie coraz bardziej popularne. Dużym powodzeniem cieszą się trasy przy Stawach Traczewskich w Głogowie Młp., w Borze i Sokołowiance. Trasy te zostały stworzone by zwiększyć aktywność ruchową mieszkańców gminy. Z wytyczonych i oznakowanych szlaków korzystają zarówno rowerzyści, miłośnicy chodzenia z kijkami Nordic Walking jak i biegacze. Najczęściej uprawianą formą ruchu jest jogging, który jest niezwykle korzystny dla zdrowia.
 
Zachęcamy mieszkańców do korzystania z gminnych tras, które są bezpieczne, przyjazne i dostosowane do systematycznego uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Trasy gwarantują przebywanie w oazie ciszy, wśród przyrody, zdala do zgiełku dnia codziennego.
 
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami zawodów:
 
201605242 201605243
201605246 201605247
201605248 2016052411
2016052414 2016052415