Burmistrz Głogowa Małopolskiego
- Szczegóły
- Odsłony: 7975
Paweł Baj
Burmistrz Głogowa Małopolskiego
Sekretariat:
tel. +48 178515123, +48 178515124
fax +48 178515120
EkoGłog sp. z o. o. w Głogowie Małopolskim
- Szczegóły
- Odsłony: 2792
EkoGłog Sp. z o.o.
ul. Towarowa 4A
36-060 Głogów Małopolski
tel. (17) 85 17 485
Początki naszego miasta
- Szczegóły
- Odsłony: 3253
Głogów to dawne miasteczko tworzące interesujący zespół urbanistyczno-architektoniczny o istotnej wartości historycznej. Dawny układ urbanistyczny najlepiej zachowany jest w centrum miasta. Pochodzi on jeszcze z czasów jego lokacji - jest to oryginalne renesansowe rozwiązanie przestrzenne. Istnieje opinia, że wytyczony przez Krzysztofa Głowę plan miasta, był pierwszym w Polsce dziełem urbanistycznym epoki renesansu.
Wyjaśnienie w sprawie Klubu Sportowego w Zabajce
- Szczegóły
- Odsłony: 1299
W związku z kolejnymi nieprawdziwymi informacjami, które wczoraj pojawiły się w bezpłatnej gazecie Kurier Rzeszowski wydawanej przez Krzysztofa Mosiężnego – mosiężny media a.p.r. na temat Klubu Sportowego w Zabajce, wyjaśniamy co następuje.
Klub Sportowy w Zabajce prowadzi swoją działalność sportową na majątku gminy (boisko i budynek klubowy w Zabajce). Na ten cel co roku klub otrzymuje z budżetu gminy dotację pieniężną, z której musi się rozliczyć. Pieniądze muszą być wydatkowane zgodnie z prawem i planem wydatków zapisanym we wniosku i zaakceptowanym przez gminę. Ostatnie rozliczenie dotacji przedłożone przez klub sportowy było błędne. Środki publiczne były źle wydatkowane i źle rozliczone. Gmina wstrzymała wypłatę kolejnej transzy dotacji a burmistrz zarządził w klubie kontrolę. Błędy w wydatkowaniu dotacji są poważne i mogą wskazywać na próbę wyłudzenia środków publicznych. Krzysztof Mosiężny jako członek zarządu klubu sportowego również jest odpowiedzialny za te niezgodne z prawem i zdecydowanie niemoralne działania. A swoimi publikacjami w ww. gazecie, w której opisuje temat dotacji w sposób rażąco jednostronny i pozbawiony jakichkolwiek zasad dziennikarskich, świadczy jedynie o tym, że mataczy w sprawie i próbuje odpowiedzialność za swoje niezgodne z prawem działania zrzucić na inne osoby. W związku z takim obrotem sprawy gmina skieruje pozew przeciw panu Krzysztofowi Mosiężnemu o próbę wyłudzenia środków publicznych.
Rozdano kolejne medale dla zasłużonych społecznie mieszkańców
- Szczegóły
- Odsłony: 1581
W sobotę 29 września w kolejnych trzech miejscowościach na terenie gminy – w Pogwizdowie Nowym, Rudnej Małej oraz w Przewrotnem odbyły się uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Po występach artystycznych dzieci z miejscowych szkół burmistrz wręczył pamiątkowe medale osobom mającym wkład w rozwój lokalnego środowiska. Wśród nagrodzonych nie zabrakło również weteranów wojennych, którzy osobiście doświadczyli tragedii Narodu Polskiego i przyczynili się do odbudowy kraju.
W sołectwie Pogwizdów Nowy medale otrzymali: Tadeusz Bober, Dominika Bober, Czesława Bober, Kazimierz Styka, Władysław Jakubiec, Zofia Burek, Teresa Kosik, Stanisław Wota, Tadeusz Bąk, Maria Drozd, Maria Woźny, Tadeusz Bieńkowski.
W sołectwie Rudna Mała medali otrzymali: Katarzyna Kula, Władysława Bachórz, Stefania Skrabucha, Józefa Salach, Helena Kruk, Władysław Woźny, Marian Kot, Halina Ćwirlej, Jolanta Kot – Zięba, Marian Bąk, Stanisław Bieniek, Stanisław Gancarz.
W sołectwie Przewrotne medale otrzymali: Stefan Chuchro, Ks. prałat Tadeusz Bukała, Władysław Selwa, Józef Kus, Weronika Dziubek, Józef Kubicki, Stefania Niemiec, Stanisław Jochym, Jan Drąg, Rozalia Jarosz, Henryk Marszał, Alina Marszał – Haracz, Franciszek Drąg, Krystyna Rzeszutek, Tomasz Kaczor, Józefa Syniec, Krystyna Wojtowicz.
Podpisano umowę na ukończenie budowy sali gimnastycznej w Rogoźnicy
- Szczegóły
- Odsłony: 874
Gmina otrzymała dofinansowanie na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku na małą salę wielofunkcyjną w miejscowości Rogoźnica. Umowa podpisana została w dniu 25 września przez burmistrza Głogowa Młp. Pawła Baja. Inwestycja ma na celu udostępnienie mieszkańcom infrastruktury rekreacyjnej. Obiekt po jego rozbudowie będzie pełnił funkcję budynku rekreacyjnego o wszechstronnym przeznaczeniu. Miejsce to będzie pełniło funkcję kulturalną, sportową, rekreacyjną oraz posłuży do organizacji lokalnych spotkań i uroczystości. Łączna wartość inwestycji szacowana jest na kwotę 176 926,18 złotych, w tym dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to 112 578,00 złotych.
Wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
- Szczegóły
- Odsłony: 2771
Dwadzieścia par małżeńskich z terenu gminy Głogów Małopolski świętowało w minioną niedzielę Złote Gody, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.
Uroczystość została poprzedzona mszą św. kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Młp. Następnie wszyscy zgromadzili się w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Młp., gdzie odbyły się oficjalne uroczystości podczas których Jubilaci zostali uhonorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dekoracji w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej dokonał Burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj. Jubilatom gratulowali również Zastępca Burmistrza Jerzy Komaniecki, Przewodniczący Rady Miejskiej Aleksander Jurek, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Maria Drzał oraz Sekretarz Gminy Remigiusz Wzorek.
W tym wyjątkowym dniu Jubilatom towarzyszyła rodzina i najbliżsi. Podczas jubileuszu nie zabrakło serdecznych słów, gratulacji i pamiątkowych zdjęć. Uroczystość uświetnił występ grupy tanecznej oraz kapeli Zespołu Pieśni i Tańca „Hanka”. Spotkanie poprowadziła Pani Barbara Bąk, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Urzędu Miejskiego w Głogowie Młp.
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowały w tym roku następujące pary:
Stanisława i Eugeniusz Pacyna (Przewrotne)
Maria i Władysław Kaczor (Przewrotne)
Stanisława i Stanisław Żmuda (Przewrotne)
Helena i Stanisław Węglowscy (Przewrotne)
Maria i Stanisław Rogala (Wysoka Głogowska)
Emilia i Stanisław Migut (Wysoka Głogowska)
Krystyna i Bronisław Wesół (Wysoka Głogowska)
Maria i Jan Furman (Wysoka Głogowska)
Anna i Stanisław Bazan (Wysoka Głogowska)
Maria i Jan Kielar (Wysoka Głogowska)
Weronika i Adam Chmiel (Budy Głogowskie)
Zofia i Henryk Kloc (Lipie)
Maria i Roman Gut (Hucisko)
Józefa i Franciszek Pomianek (Pogwizdów Nowy)
Bogumiła i Zygmunt Karol (Głogów Małopolski)
Maria i Ryszard Borodeńko ( Głogów Małopolski)
Maria i Eugeniusz Kłeczek (Wola Cicha)
Anna i Jerzy Świder (Miłocin)
Maria i Ryszard Ataman (Miłocin)
Stefania i Edward Madej (Rogoźnica)
Ogłoszenie o przetargu
- Szczegóły
- Odsłony: 4154
Wyniki konsultacji społecznych
- Szczegóły
- Odsłony: 4020
Zgodnie z Zarządzeniem Nr 0050.15.2016 Burmistrza Głogowa Małopolskiego z dnia 25 lutego 2016 r. w dniu 4 marca 2016 roku w godzinach: 8.00 -19.00 odbyły się konsultacje społeczne przeprowadzone z mieszkańcami gminy Głogów Małopolski w przedmiocie przyłączenia do gminy miasto Rzeszów z gminy Głogów Małopolski sołectw Miłocin, Pogwizdów Nowy i Rudna Mała.
Zakończono przebudowę budynku dworca
- Szczegóły
- Odsłony: 950
Zakończyły się prace przy przebudowie budynku dworca kolejowego i autobusowego. Odebranie prac nastąpi 8 lutego br. Utworzenie nowoczesnego budynku multimodalnego centrum przesiadkowego było możliwe dzięki pozyskaniu przez gminę środków unijnych.
W wyniku przebudowy dawnego budynku stacji PKP, powstał nowoczesny i funkcjonalny obiekt. Parter budynku będzie pełnił funkcję obsługi podróżnych. Tu znajdzie się poczekalnia, kasy biletowe, punkt informacji turystycznej, cześć administracyjna dla PKP i komunikacji samochodowej oraz toalety. Na piętrze będzie poczekalnia z antresolą, pomieszczenia dla operatorów i zaplecze socjalne dla obsługi dworca. Ponadto, w obrębie dworca zapewniona będzie strefa swobodnego dostępu do Internetu: wi-fi, a cały obiekt będzie objęty monitoringiem. Budynek został dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.
Inwestycję wykonała firma KARPAT – BUD sp. z o. o. z Rogoźnicy. Roboty budowlane dworca wraz z zajezdnią dla autobusów opiewają na kwotę ponad 3,5 miliona złotych.
Dofinansowano z programu unijnego RPO WP „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF”
Trwa wymiana wiat przystankowych w gminie
- Szczegóły
- Odsłony: 636
Rozpoczął się proces rozbiórki starych, wysłużonych już przystanków w gminie Głogów Młp. Wkrótce w ich miejsce stanie 85 nowych i co ważne nowoczesnych wiat przystankowych.
Wymiana wiat to element projektu mobilności miejskiej, który gmina realizuje przy wsparciu środków unijnych. Nowoczesne konstrukcje wykonane ze stali nierdzewnej lakierowanej proszkowo z przeszklonymi modułami, zwiększą komfort korzystających z komunikacji publicznej i uchronią oczekujących na autobus przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Na zlecenie gminy wymianę przystanków wykonuje firma A2HM Trade z Koźmina Wielkopolskiego, która za swoje usługi weźmie ponad 800 tysięcy zł.
Dofinansowano w ramach projektu „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF”.
Nowe autobusy już kursują
- Szczegóły
- Odsłony: 524
Jest już pierwsza partia nowych autobusów. To niskopodłogowe, 10-metrowe Iveco, z 24 miejscami siedzącymi, które mają pomieścić min. 70 podróżnych. Autobusy przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Nowe autobusy zakupione przez Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” zastępują wysłużony tabor, który do tej pory kursował miedzy Rzeszowem, a sąsiednimi gminami wchodzącymi w skład związku: Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko, Tyczyn. Zakup jest realizowany w ramach projektu unijnego.
Przetarg na zakup 54 pojazdów był podzielony na trzy części. W pierwszej i drugiej, która dotyczy zakupu 25 i 14 autobusów długich na 10 metrów najlepszą ofertę złożyła firma ABP Bus & Coach ze Słupska, która zaoferowała pojazdy marki Iveco. 25 sztuk już wozi pasażerów, a kolejnych 14 ma być dostarczonych do końca lutego br.
Ostatnia część zamówienia obejmuje 15 w pełni niskopodłogowych autobusów miejskich o długości 12,5 m, które mogą pomieścić min. 90 podróżnych, z tego min. 29 na miejscach siedzących. Pojazdy mają być wyposażone w silniki o mocy min. 200 kW spełniający normę Euro 6. Przewidziano drzwi w układzie 2-2-2, elektroniczną i głosową informację pasażerską, monitoring, system pomiaru pasażerów oraz po cztery ładowarki USB na autobus. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na tę część inwestycji.
Ponadto, przy Alei Wyzwolenia w Rzeszowie dla autobusów ma powstać zaplecze techniczne tj. hala obsługi, napraw i diagnostyki z zapleczem magazynowo – socjalnym i automatyczną myjnią. Budowa hali będzie kosztować 5,56 mln zł. Potrwa do końca września.
fot. Krzysztof Łokaj
Oficjalne otwarcie nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
- Szczegóły
- Odsłony: 946
Nowy PSZOK jest bardzo nowoczesny i bogaty w sprzęt. Składa się ze specjalnej wagi najazdowej, przestronnych magazynów oraz kontenerów służących do przechowywania posegregowanych odpadów. Jest większy od poprzedniego o 10 razy.
Inwestycja została zrealizowana dzięki zdobytemu przez gminę dofinansowaniu z Unii Europejskiej w wysokości 1 ml złotych. W jej uroczystym otwarciu uczestniczył burmistrz Paweł Baj, prezes EkoGłog Andrzej Sawicki, skarbnik gminy Lucyna Alberska oraz radni, sołtysi i kierownicy jednostek.
PSZOK został stworzony z myślą o mieszkańcach i ochronie środowiska. Znajduje się tu warsztat rzeczy używanych, w którym naprawiane będą lekko uszkodzone meble i przekazywane potrzebującym. Bardzo dużym udogodnieniem dla mieszkańców jest możliwość wypożyczenia przyczep samochodowych, dzięki którym będą mogli przetransportować odpady. Na terenie punktu znajduje się również ścieżka edukacyjna, mająca za zadanie propagować wiedzę na temat konieczności segregacji odpadów oraz dbania o środowisko wśród dorosłych i dzieci. Składa się ona z 11 tablic instruktażowych oraz informacyjnych.
Do bezpłatnego korzystania z niego uprawnieni są wszyscy mieszkańcy gminy. Jedynym warunkiem jest okazanie dowodu potwierdzającego przynależność nieruchomości do jej terenu. Odpady z nieruchomości, w obrębie której prowadzona jest działalność gospodarcza będą odbierane za opłatą.
Czym jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i jak z niego korzystać? Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach stanowi, że każda gmina ma obowiązek utworzyć stosowane miejsce, którego zadaniem będzie bezpłatny odbiór posegregowanych odpadów komunalnych. Chodzi tu o te pozostałości, których nie można zapakować do pojemników czy worków oraz o odpady problemowe, takie jak wielkogabarytowe (np. meble), niebezpieczne (np. chemikalia) oraz rozbiórkowe (gruz). Co ważne, PSZOK nie może odbierać od mieszkańców odpadów zmieszanych – konieczna jest wcześniejsza segregacja. Należy także pamiętać, że za załadunek oraz rozładunek przywiezionych przez mieszkańców odpadów odpowiadają oni sami. Pracownicy POSZOK wskażą jedynie miejsce, w którym mają zostać umieszczone.
Ogłoszono przetarg na dokończenie budowy sali gimnastycznej w Rogoźnicy
- Szczegóły
- Odsłony: 498
Przedmiotem zamówienia jest dokończenie robót budowlanych w budynku sali rekreacyjnej w miejscowości Rogoźnica w gminie Głogów Małopolski. W ramach powyższej inwestycji przewidziano następujący zakres robót: prace wykończeniowe, wewnętrzne instalacje wod-kan, przyłącz kanalizacyjny, instalacje elektryczne oraz zagospodarowanie terenu.
Oferty należy składać w Urzędzie Miejskim w Głogowie Młp., 36-060 Głogów Młp. ul. Rynek 1 (sekretariat, pok. nr 1), w terminie do dnia 12 lutego 2019 r. do godziny 10.00. Dotrzymanie ww. terminu dotyczy również ofert składanych drogą pocztową (liczy się moment wpływu oferty do sekretariatu). Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane i zostaną zwrócone niezwłocznie. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia dla przetargu nieograniczonego znajduje się w zakładce: "Przetargi" na stronie BIP lub pod linkiem: przetarg.
Nowa sala gimnastyczna zapewni społeczności lokalnej, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży dostęp do nowoczesnej infrastruktury sportowej, co przełoży się na aktywizację społeczeństwa lokalnego gminy, popularyzację sportu i upowszechnienie zdrowego stylu życia.
Obiekt służył będzie nie tylko mieszkańcom sołectwa. Trenować tu będą dzieci z gminnych szkółek i akademii piłkarskich, które dynamicznie rozwijają się i cieszą się dużą popularnością. Pracują w nich wykwalifikowani trenerzy, którzy nie tylko dbają o naukę techniki i umiejętności typowo piłkarskich, ale przede wszystkim wspierają motorykę, zdrowie i wychowanie swoich zawodników.
Dom Ludowy w Budach Głogowskich prawie gotowy
- Szczegóły
- Odsłony: 763
Już niedługo mieszkańcy Bud Głogowskich będą mogli korzystać z nowego Domu Ludowego. Prace wykończeniowe dobiegają końca.
Parter będzie miejscem pomocy medycznej i diagnostycznej dla seniorów. Są tu także toalety, szatnie, kotłownia oraz biuro sołtysa wsi. Pierwsze piętro zajmą pomieszczenia dla Koła Gospodyń Wiejskich i Klubu Sportowego „VICTORIA”. Sportowcy będą mieli do dyspozycji łazienkę, dwie szatnie, magazyn na sprzęt oraz pokój dla sędziów i zarządu klubu. Największe pomieszczenie będzie wyposażone aneks kuchenny, z którego będzie można korzystać przy organizacji spotkań okolicznościowych.
Roboty na piętrze budynku zostały dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2014-2020 w kwocie 106 893,00 zł,natomiast na parterze z programu RPO WP 2014-2020 na kwotę 334 tys. złotych.
Będą nowe wiaty przystankowe w gminie
- Szczegóły
- Odsłony: 963
Rozstrzygnięto przetarg nieograniczony na dostawę i montaż nowych wiat przystankowych na terenie gminy Głogów Małopolski. Umowę na realizację tego zamówienia podpisał burmistrz Paweł Baj oraz pełnomocnik firmy A2HM Dorota Kaczmarek.
Wiaty zostaną zakupione w ramach projektu „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF”. Będzie ich 85 i zastąpią stare, wysłużone wiaty. Dodatkowo, na przystankach zamontowane zostaną nowe kosze na śmieci. Inwestycję zrealizuje firma A2HM TRADE Sp. z o.o. z Koźmina Wielkopolskiego, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę. Wartość zamówienia opiewa na kwotę 874 345,70 zł.
Nowe wiaty będą posiadać konstrukcję wykonaną ze stali nierdzewnej lakierowanej proszkowo z przeszklonymi modułami. Dostawa i montaż nowoczesnych przystanków w znacznym stopniu poprawi komfort osób oczekujących na autobus, dając im schronienie podczas złych warunków atmosferycznych. Zamówienie będzie zrealizowane w terminie 60 dni od podpisania umowy.
Zakończono montaż instalacji fotowoltaicznych
- Szczegóły
- Odsłony: 931
W ramach projektu pn. „Zwiększenie udziału energii ze źródeł odnawialnych na terenie ROF” zamontowanych zostało 29 nowych instalacji fotowoltaicznych przeznaczonych na użytek instytucji celu publicznego na terenie gminy Głogów Młp. Wysokość dofinansowania to 3 miliony, a wkład własny gminy wynosi 500 tysięcy złotych. Łączna moc zainstalowanych paneli wynosi prawie 700 kWp.
Fotoogniwa na gruncie zamontowano przy stacjach uzdatniania wody w Zabajce, Rudnej Małej, Przewrotnem, przepompowniach: na osiedlu Niwa w Głogowie Małopolskim, P-11 i P- 7 w Wysokiej Głogowskiej, RPRD P1-R w Rogoźnicy, przy hydroforni na osiedlu Słonecznym w Głogowie Małopolskim, stacji hydroforowej i Szkole Podstawowej w Stykowie, obok studni głębinowych I i II w Budach Głogowskich, przy Oczyszczalni Ścieków w Zabajce oraz Ośrodku Sportu i Rekreacji w Głogowie Małopolskim. Ogniwa słoneczne, zamontowano także na 16 budynkach użyteczności publicznej.
Ulica Turkowskiego po remoncie
- Szczegóły
- Odsłony: 783
Zakończyły się kolejne prace inwestycyjne, w ramach których wykonana została nowa nawierzchnia bitumiczna na ulicy Turkowskiego w Głogowie Młp. Wykonawcą robót była firma Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Rzeszowa. Łączna wartość tej inwestycji wyniosła ponad 89 tys. zł.
Podpisano umowę na budowę oświetlania w Wysokiej Głogowskiej
- Szczegóły
- Odsłony: 788
19 listopada br. burmistrz Paweł Baj podpisał umowę na budowę odcinka oświetlenia drogi gminnej w sołectwie Wysoka Głogowska. Wykonawcą zadania będzie firma „Antares” Adam Antonik Sp. J. z Rzeszowa.
Przedmiotem inwestycji jest wykonanie oświetlenia drogowego przy ulicy Strumykowej. Wzdłuż drogi stanie 12 słupów oświetleniowych wraz z zasilaniem kablowym. Modernizacja oświetlenia ulicznego jest jednym z wielu realizowanych przez naszą gminę zadań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Inwestycja zakończy się końcem grudnia, a jej wartość wynosi ponad 97 tys. złotych.
Remiza OSP w Hucisku po remoncie
- Szczegóły
- Odsłony: 697
Zakończono prace remontowe w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Hucisku. Na ten cel pozyskano środki finansowe z funduszu remontowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Ratownictwo i ochrona ludności”. Remont objął m.in.: zakup i montaż bramy garażowej, poszerzenie otworu drzwiowego, skucie nadproża i ściany bocznej, skucie tynków, hydroizolacja zawilgoconych ścian, ułożenie płyt ogniowych, ułożenie płytek ceramicznych na ścianach, wykonanie wentylacji, malowanie ścian i sufitów, czyszczenie posadzki, wykonanie wylewki żywicznej na posadzce, przerobienie instalacji elektrycznej i grzewczej. Przed wjazdem do remizy jeszcze w tym miesiącu zostanie położony asfalt. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 35 tys. złotych. 21 tysięcy przekazało ministerstwo, a pozostała kwota pochodzi z budżetu gminy.
Trwają przygotowania pod budowę nowej drogi
- Szczegóły
- Odsłony: 1180
Rozpoczęła się wycinka drzew na odcinku działki, gdzie powstanie droga tzw. Szeligówki w Rudnej Małej. Droga jest ważna, gdyż będzie stanowiła skrót dla firm przewozowych, które mają siedziby w tym obszarze. Dzięki tej drodze auta dostawcze włączające się do ruchu nie będą powodowały korków na drodze krajowej NR 9.
Trwają prace wykończeniowe Domu Ludowego w Budach Głogowskich
- Szczegóły
- Odsłony: 803
Już wkrótce do użytku lokalnej społeczności oddany zostanie nowoczesny budynek, który będzie miejscem integracji mieszkańców. Budowa Domu Ludowego w Budach Głogowskich wchodzi w ostatni etap.
Obecnie trwają prace wykończeniowe. Kolorystyki nabiera elewacja zewnętrzna, montowana jest instalacja sanitarna i elektryczna, okna i drzwi. Wewnątrz, układane są instalacje centralnego ogrzewania, trwają też prace tynkarskie. Efekt końcowy ma być widoczny początkiem grudnia.
W pierwszej kolejności oddane do użytku zostaną pomieszczenia na piętrze przeznaczone dla Koła Gospodyń Wiejskich i Klubu Sportowego „VICTORIA”, a na parterze znajdzie się miejsce pobytu dla seniorów z zapleczem pomocy medycznej i diagnostycznej. Nowa baza lokalowa zapewni zarówno młodszym jak i starszym pokoleniom miejsce do aktywnego spędzania czasu wolnego.
Prace wykonywane na piętrze budynku dofinansowane są z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2014-2020 w kwocie 106 893,00 zł, natomiast prace wykonywane na parterze dofinansowane są z programu RPO WP 2014-2020 na kwotę 334 tys. złotych.
Po zakończeniu robót budowlanych do części budynku na parterze zostanie zakupione wyposażenie na kwotę ponad 248 tys. zł, w całości sfinansowane z projektu „Złota jesień - każdy z nas będzie seniorem”. Powstanie tu m.in. grota solna z mikroklimatem wspomagającym leczenie wielu chorób oraz sala doświadczeń świata.
Powstają nowe chodniki w gminie
- Szczegóły
- Odsłony: 837
Trwa budowa chodników przy drogach powiatowych na terenie gminy. Chodniki budowane są w Pogwizdowie Starym, Budach Głogowskich i w Wysokiej Głogowskiej. Zadanie realizowane jest wspólnie z powiatem rzeszowskim, który współfinansuje budowę traktów komunikacyjnych. Koszt inwestycji to 600 tys. zł, z czego z budżetu gminy na ten cel przeznaczono 300 tys. zł. Ta ważna inwestycja ułatwi poruszanie się pieszych i znacznie podniesie bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Prace postępują zgodnie z harmonogramem.
Zakończono kolejne inwestycje w gminie
- Szczegóły
- Odsłony: 894
W naszej gminie ukończone zostały kolejne ważne inwestycje, które znacząco poprawiają komfort życia mieszkańców. W Przewrotnem wykonany został chodnik przy drodze gminnej od skrzyżowania do sklepu Delikatesy Centrum.
W Głogowie Młp. na osiedlu Słonecznym ustawione zostały nowe ławki i kosze na śmieci przy nowo wyremontowanych ulicach Długiej i Jaśminowej.
W Rudnej Małej na osiedlu Polam zakończyła się budowa ulicy Wspólnej. Całkowity koszt ulicy wyniósł prawie 700 tysięcy złotych.
Zakończono także prace związane z konserwacją i remontami grobownictwa wojennego. Odremontowany został pomnik Polaków zamordowanych przez Niemców w latach 1939 - 1941 znajdujący się przy wejściu do głogowskiego Boru od osiedla Niwa. Zadanie to zrealizowane zostało ze środków Wojewody Podkarpackiego, który udzielił gminie dotacji w wysokości 40 tys. złotych W ramach tych prac wymieniono główną płytę nagrobkową z krzyżem, odmalowano barierki i wymieniono 10 słupów ogrodzeniowych.